Expediem în maximum 24 de ore de la plasarea comenzii! Livrăm și cu Fan Courier! 🚚

TP-Link Switch JetStream cu Management TP-Link Omada TL-SG2210MP, 10 porturi, POE

859,00 RON
JetStream™ 10-Port Gigabit Smart Switch with 8-Port PoE+ PORT: 8× Gigabit PoE+ Ports, 2× Gigabit SFP Slots SPEC: 802.3at/af, 150 W PoE Power, 1U 13-inch Rack-mountable Steel Case FEATURE: Integration with Omada SDN Controller, 802.1Q VLAN, STP/RSTP/MSTP, IGMP Snooping, 802.1p/DSCP QoS, ACL, 802.1x, Radius/Tacacs+ Authentication, LACP, CLI, SNMP, Dual Image, IPv6

Omada SDN: Configurare si suport remote gratuit.
Omada SDN

In stoc
Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 693536403067 Ai nevoie de ajutor? +40770188945
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Review-uri (0)

Switch Smart JetStream cu 10× Porturi Gigabit și 8× Porturi PoE+

  • 150 W PoE Budget: 8×Porturi PoE+ 802.3at/af-compliant cu o putere totală de150 W*
  • Porturi Full Gigabit:: 8×Porturi PoE+ Gigabit PoE+ și 2×Sloturi SFP gigabit SFP oferă conexiuni foarte rapide
  • Integrat în Omada SDN: Zero-Touch Provisioning (ZTP)**, Administrare centralizată prin Cloud și Monitorizare inteligentă
  • Management centralizat: Accesul prin Cloud și aplicația Omada oferă o administrare ușoară și convenabilă
  • Strategii robuste de securitate: IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm Control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication și altele
  • Optimizare pentru aplicațiile de Voce și Video: L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping.
CARACTERISTICI HARDWARE
Standarde și Protocoale IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
Interfață • 8× Porturi RJ45 10/100/1000 Mbps, toate suportă PoE+ (Auto-Negotiation/Auto MDI/MDIX)
• 2× Sloturi SFP 100/1000 Mbps
Rețea media • 10BASE-T: UTP/STP cablu categoria 3, 4, 5 (maxim 100m)
• 100BASE-TX/1000Base-T: UTP/STP categoria 5, 5e sau peste (maxim 100m)
• 100BASE-FX: MMF, SMF
• 1000BASE-X: MMF, SMF
Număr ventilatoare 1
Physical Security Lock Da
Alimentator 100-240V AC, 50/60Hz
Porturi (RJ45) PoE • Standard: 802.3at/af compliant
• Porturi PoE+: 8 porturi
• PoE Power Budget: 150 W*
Dimensiuni (L x l x H) 294 x 180 x 44 mm (11.6 x 7.1 x 1.7 inch)
Montare Montare desktop/în rack
Consum maxim • V1: 173.9 W (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected); 12.2 W (110 V/60 Hz) (no PD connected)
• V2: 169.5 W (220 V/50Hz) (with 150 W PD connected)
• V3: 175.3 W (110 V/60Hz) (with 150 W PD connected)
• V4: 174.2 W (110V/60Hz) (with 150 W PD connected)
Max Heat Dissipation • V1: 41.63 BTU/h (with no PD connected); 539.35 BTU/h (with 150 W PD connected)
• V2: 578.42 BTU/hr (220V/50 Hz) (with 150 W PDconnected)
• V3: 597.8 BTU/hr (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected)
• V4: 594.46 BTU/hr (110V/60Hz) (with 150 W PD connected)
PERFORMANȚĂ
Switching Capacity 20 Gbps
Packet Forwarding Rate 14.9 Mpps
Tabelă Adrese MAC 8K
Packet Buffer Memory 4.1 Mbit
Jumbo Frame 9 KB
CARACTERISTICI SOFTWARE
Calitatea Serviciului • 802.1p CoS/DSCP priority
• 8 priority queues
• Priority Schedule Mode
- SP (Strict Priority)
- WRR (Weighted Round Robin)
• Queue Weight Config
• Bandwidth Control
- Port/Flow based Rating Limit
• Smoother Performance
• Storm Control
- Multiple Control Modes(kbps/ratio)
- Broadcast/Multicast/Unknown-Unicast Control
Caracteristici L2 și L2+ • DHCP Relay
- DHCP VLAN Relay
• DHCP L2 Relay
• Link Aggregation
- Static link aggregation
- 802.3ad LACP
- Up to 8 aggregation groups and up to 8 ports
per group
• Spanning Tree Protocol
- 802.1D STP
- 802.1w RSTP
- 802.1s MSTP
- STP Security: TC Protect, BPDU Filter/Protect,
Root Protect
• Loopback Detection
• Flow Control
- 802.3x Flow Control
• Mirroring
- Port Mirroring
- CPU Mirroring
- One-to-One
- Many-to-One
- Flow-Based
- Ingress/Egress/Both
• Device Link Detect Protocol (DLDP)
• 802.1ab LLDP/ LLDP-MED
L2 Multicast • 511 IPv4, IPv6 shared multicast groups
• IGMP Snooping
- IGMP v1/v2/v3 Snooping
- Fast Leave
- IGMP Snooping Querier
- Static Group Config
• Multicast VLAN Registration (MVR)
• Multicast Filtering
• MLD Snooping
- MLD v1/v2 Snooping
- Fast Leave
- MLD Snooping Querier
- Static Group Config
• Limited IP Multicast (256 profiles and 16 entries per profile)
VLAN • VLAN Group
- Max. 4K VLAN Groups
• 802.1Q tag VLAN
• MAC VLAN: 12 Entries
• Protocol VLAN
• GVRP
• Voice VLAN
Listă Control Acces • Support up to 230 entries
• Time-Range
- Time Slice
- Week Time-Range
- Absolute Time-Range
- Holiday
• Time-based ACL
• MAC ACL
- Source MAC
- Destination MAC
- VLAN ID
- User Priority
- Ether Type
• IP ACL
- Source IP
- Destination IP
- IP Protocol
- TCP Flag
- TCP/UDP Source Port
- TCP/UDP Destination Port
- DSCP/IP TOS
• IPv6 ACL
• Combined ACL
• Rule Operation
- Permit/Deny
• Policy Action
- Mirror
- Rate Limit
- Redirect
- QoS Remark
• ACL Rules Binding
- Port Binding
- VLAN Binding
• Actions for flows
- Mirror (to supported interface)
- Redirect (to supported interface)
- Rate Limit
- QoS Remark
Securitate • AAA
• 802.1X
- Port based authentication
- MAC (Host) based authentication
- Authentication Method includes PAP/EAP-MD5
- MAB
- Guest VLAN
- Support Radius authentication and
accountability
• IP/IPv6-MAC Binding
- 512 Binding Entries
- DHCP Snooping
- DHCPv6 Snooping
- ARP Inspection
- ND Detection
• IP Source Guard
- 253 Entries
- Source IP+Source MAC
• IPv6 Source Guard
- 183 Entries
- Source IPv6 Address+Source MAC
• DoS Defend
• Static/Dynamic/Permanent Port Security
- Up to 64 MAC addresses per port
• Broadcast/Multicast/Unicast Storm Control
- kbps/ratio control mode
• Port Isolation
• Secure web management through HTTPS with
SSLv3/TLS 1.2
• Secure Command Line Interface (CLI)
management with SSHv1/SSHv2
• IP/Port/MAC based access control
IPv6 • IPv6 Static Routing and ACL
• IPv6 Dual IPv4/IPv6
• IPv6 Interface
• Multicast Listener Discovery (MLD) Snooping
• IPv6 neighbor discovery (ND)
• Path maximum transmission unit (MTU) discovery
• Internet Control Message Protocol (ICMP)
version 6
• TCPv6/UDPv6
• IPv6 applications
- DHCPv6 Client
- Ping6
- Tracert6
- Telnet(v6)
- IPv6 SNMP
- IPv6 SSH
- IPv6 SSL
- Http/Https
- IPv6 TFTP
Caracteristici Avansate • Automatic Device Discovery
• Batch Configuration
• Batch Firmware Upgrading
• Intelligent Network Monitoring
• Abnormal Event Warnings
• Unified Configuration
• Reboot Schedule
MIBs • MIB II (RFC1213)
• Bridge MIB (RFC1493)
• P/Q-Bridge MIB (RFC2674)
• Radius Accounting Client MIB (RFC2620)
• Radius Authentication Client MIB (RFC2618)
• Remote Ping, Traceroute MIB (RFC2925)
• Support TP-Link private MIBs
• RMON MIB(RFC1757, rmon 1,2,3,9)
MANAGEMENT
Omada App Yes, through
• Omada Cloud-Based Controller (Not Supported by TL-SG2210MP v2)
• OC300
• OC200
• Omada Software Controller
Centralized Management • Omada Cloud-Based Controller (Not Supported by TL-SG2210MP v2)
• Omada Hardware Controller OC300
• Omada Hardware Controller OC200
• Omada Software Controller
Cloud Access Da (prin OC300, OC200, Omada Cloud-Based Controller sau Omada Software Controller)
Zero-Touch Provisioning Yes. Requiring the use of Omada Cloud-Based Controller (Supported by TL-SG2210MP v1, v3 and above, while is not supported by TL-SG2210MP v2)
Management Features • Web-based GUI
• Command Line Interface (CLI) through telnet
• SNMPv1/v2c/v3
• SNMP Trap/Inform
• RMON (1,2,3,9 groups)
• SDM Template
• DHCP/BOOTP Client
• Dual Image, Dual Configuration
• CPU Monitoring
• Cable Diagnostics
• EEE
• SNTP
• System Log
ALTELE
Certificări CE, FCC, RoHS
Conținut Pachet • TL-SG2210MP
• Power Cord
• Installation Guide
• Rackmount Kit
• Rubber Feet
Cerințe de sistem Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ or Windows 7/8/10/11, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.
Mediu • Temperatură de operare: 0–50 ℃ (32–122 ℉);
• Temperatură de depozitare: -40–70 ℃ (-40–158 ℉)
• Umiditate mediu operare: 10–90% RH fără condens
• Umiditate mediu depozitare: 5–90% RH fără condens
Vezi mai mult
Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Suport clienti De luni pana vineri intre orele 10:00-17:00

+40770188945 contact@wifishop.ro

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!